Fredagslunsj - foredrag: Alf van der Hagen om Dag Solstad
Alf van der Hagen om Dag Solstads forfatterskap.
Gratis - ingen påmelding
Dag Solstad (1941—2025) hadde en unik posisjon i den norske litterære offentligheten i over 50 år. Han etterlot seg et viktig og mangfoldig forfatterskap, som har hatt sjeldent stor innflytelse på både lesere og forfatterkollegaer i flere generasjoner.
Alf van der Hagen er tidligere redaktør og forfatter av flere dialogbøker med norske forfattere, blant annet Dag Solstad. Uskrevne memoarer, som er et resultat av flere år med samtaler mellom Solstad og van der Hagen. Uskrevne memoarer er nå ute i revidert utgave, med seks nye intervjuer gjort etter at boken utkom første gang.
I dette foredraget vil van der Hagen ta for seg Solstads forfatterskap, dets betydning for den norske litteraturen, og hvordan Solstad så sin egen rolle som forfatter